Emilewicz: Lepsza Polska. Ale jak?

Fundacja Lepsza Polska została założona przez grupę ekspertów, praktyków, liderów społecznych, którzy od wielu lat obserwują polską rzeczywistość gospodarczą i administracyjną z pozycji komentatorów, którzy ze swych indywidualnych obserwacji i badań postanowili wyciągnąć szersze, bo wykraczające poza sferę nauki, wnioski.

Fundacja postawiła sobie za cel wnikliwą obserwację wszystkich niedoskonałości systemu politycznego i gospodarczego. W przeciwieństwie jednak do działających już na rynku stowarzyszeń – jej celem nie jest li tylko postawienie diagnozy, ale próba odpowiedzi na pytania. Jak zmienić system podatkowy, aby w Polsce przedsiębiorcy nie bali się rozwijać, a początkujący – zakładać swoje przedsięwzięcia? Jak zmienić sądownictwo gospodarcze, aby przedsiębiorca nie czuł się podejrzanym, tylko dlatego, że prowadzi swoją działalność? Jak wreszcie prowadzić dystrybucję środków europejskich, aby rzeczywiście służyły one rozwojowi polskiej gospodarki, a obsługa ich kosztowała mniej niż wartość dotacji? Na te pytania szukamy odpowiedzi w naszej codziennej pracy i będziemy starali dzielić się nimi na naszym blogu.

Jesteśmy przekonani, że rekomendacji takich nie można pisać w zaciszu uniwersyteckich czy urzędniczych gabinetów. Muszą one powstawać w aktywnym dialogu społecznym, w którym przy stole siedzą wszyscy interesariusze. Dlatego też Fundacja jest miejscem spotkania decydentów z tymi, których ich decyzje dotyczą. Fundacja jest wreszcie bacznym obserwatorem prawa stanowionego w Parlamencie Europejskim oraz decyzji podejmowanych w Komisji Europejskiej. Interesują nas te obszary, które dotyczą żywotnych interesów Polski. Przysłowiowe już wędzenie ryb i wędlin metodą naturalną było jednym z pretekstów do rozwinięcia naszej działalności. Eksperci fundacji śledzą i informują opinię publiczną o przyjmowanych rozwiązaniach prawnych dotykających spraw bliskich obywateli, są wreszcie źródłem informacji dla polskiej administracji.

Jadwiga Emilewicz – prezes Fundacji Lepsza Polska. Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych w rządzie Jerzego Buzka, stypendystka Oxford University


Podoba Ci się to, co robimy? Uważasz, że polska polityka potrzebuje zaplecza eksperckiego? Chcesz wspierać niezależne instytucje obywatelskie?
Fundacja Lepsza Polska może działać dzięki wsparciu Darczyńców. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH! TYLKO RAZEM MOŻEMY ZMIENIAĆ POLSKĘ NA LEPSZE!

Darowizny można przekazywać poprzez jednorazowy przelew lub stałe zlecenie darowizny na konto:
Fundacja Lepsza Polska
57 2490 0005 0000 4500 1786 9759
ul. Praska 18, 30-328 Kraków
Z dopiskiem: na cele statutowe

LUB ON-LINE!

0 wpisy

Odpowiedz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *